Деца пронашле човечки скелет додека си играле во атарот на селото Мрвинци, Валандово на местото викано Авлиите. Како што дознава Press24 од полициски извори, скелетот бил пронајден попладенво околу 15:30 часот. Од МВР ја потврдуваат информацијата и информираат дека нивна екипа веднаш излегла на терен и дека во моментов се врши увид. Повеќе информации најавуваат по завршувањето на увидната постапка

ДРУГИ АКТУЕЛНИ СОДРЖИНИ:

Спасувачка драма во Скопје - го извадиле од Вардар откако се фрлил од мостот Обединети нации

ФОТО: Пристигнаа новите полициски Шкоди - еве како изгледаат

Се подготвува фракција во СДСМ и план за уривање на Црвенковски

ВИДЕО: Еве ја вистинската причина поради која ДПА сака да го запали Собранието

ВМРО-ДПМНЕ ќе освои од 49 до 56 општини на локалните избори во март

Овие луѓе се премногу паметни дури и за во кабинетот на министерот Тодоров

ФОТО: Ливче од обложувалница кое мора да го видите

Филе: Преговорите може да почнат и без решение за името

Студ со температури во минус - еве какво ќе биде времето во наредните 10 дена

ФОТО: Кој да го избања Воинот на коњ?