Две малолетни лица биле нападнати синоќа околу 22:15 часот.

Во полициска станица во Скопје било пријавено дека на улицата "Јужноморавски бригади" од страна на непознат сторител физички биле нападнати М.С.(16) и М.П.(15).

Полицијата работи на расчистување на случајот.