Возач кој криумчарел мигранти во Србија направил страшна несреќа која заврши трагично. На автопатот за Ниш се превртело неговото возило натоварено со мигранти, по што двајца загинале, а 14 лица се тешко повредени. Возачот избегал како ништо да не се случило.

Несреќата се случила околу 3 часот и 40 минути кога се превртело возило Пасат.

Меѓу повредените има шест дечиња. Најстарото од нив се бори за живот. 

Најверојатно, како што тврдат очевидците кои се нашле во возилата на патот, возачот бил пијан.