Првата дама на САД, Меланија Трамп повторно го воодушеви светот со комбинацијата која ја одбра.

Имено Меланија со својот сопруга Трамп ја напушти Азија и се вратија во воената база во Аљаска. Она што највеќе привлече внимание е облеката на Меланија која ја избра,ж. Таа имала облечено зимски аутфит кој изгледа убаво и добро загреана, а сепак пристојно како прва дама на САД.

Изборот бил едноставен, светли фармерки, ролка со боја на сенф, карирана јакна и удобни чизми. Вистински пример како во овие студени денови треба да изгледа вистинкса дама.