Вчера во полициска станица во Скопје бил пријавен уште еден напад од куче-скитник.

Имено 58-годишниот Р.В. од Скопје, пријавил дека на 15.02.2018 година околу 16 часот додека со моторцикл е движел на булеварот „12-та Македонска Бригада"  бил нападнат од куче скитник кое го каснало  под коленото на десната нога.