Поратлот кој ја објави веста за порно клипот, најверојатно се препознал

Порно клипот на македонската ТВ новинарката најверојатно нема да ја доживее официјалната „промоција“ во јавноста а како единствена причина за тоа, по се изгледа е фактот што таков клип и воопшто не посоти, или барем порталот Скандал, кој ја објави информацијата, едноставно се препознал.
Откако Press24 вчера ја пренесе забавната вест, поралот денеска излезе со нов текст во кој пишува дека тие не се должни да го пуштат видеото во јавност.

„Ако сепак има похрабри медиуми, еве ќе им дадеме дополнителни информации, тие нека објават. Клипчето не е наше, за да го аплодираме.  Патем, не сме ниту „Вардар филм“ за ние да го дистрибуираме, како што барате од нас“ - пишува Скандал.

Press24 веќе ја извести редакцијата на Скандал дека немаме проблем да го објавиме видеото доколку тие навистина го поседуваат.

Порталот пишува дека во текот на денов многу новинарки кои одговараат на описот се јавиле во нивната редакција за да прашаат, дали токму нивното видео го побуди интересот на јавноста. Доколку се точни овие информации кои ги објавува Скандал, станува уште поинтересно, бидејќи голем број новинари освен пред оние во телевизиите, уживаат и пред камерите дома, што значи дека порано или подоцна, некое од тие видеа ќе протече во јавноста. 

Во меѓувреме, новинарите на кои љубопитноста им е професионална деформација, почнаа да шпекулираат и да разменуваат видеа. До нашата редакција пристигна речи си целата македонска home-made „видеографија“, но на ниту едно од тие видеа, нема новинарка која работела во македонските телевизии во последните неколку  години (од кога постојат телефоните кои можат да снимат нешто). 

Ова не е прв пат медиумите да објавуваат информации за наводни клипови од домашната архива на јавни личности а тие никогаш да не протечат во јавност. Последен е случајот кога пред неколку месеци весникот Фокус напиша за порно клипот на извесна македонска судијка, но до денеска јавноста не го виде ниту ова видео.

ДРУГИ АКТУЕЛНИ СОДРЖИНИ:

Скандал: Протече во јавност домашно порно видео на македонска ТВ новинарка

Почина сопругата на пејачот Миле Кузмановски

ФОТО: Кои се најдобрите планинари меѓу македонските пратеници ?

ФОТО: Почнува новогодишното украсување на Скопје

Коце Трајановски против Јани Макрадули за Скопје

Македонците од Кичево апелираат до партиите: Сакаме заеднички кандидат

Зврлевски ќе го замени Шврговски

Спомениците на плоштадот во Скоје привлекуваат громови - Градот ќе поставува громобран

Застрелан битолски ловџија на Баба планина

Наутро многу студено преку ден сончево - 10 дневна временска прогноза