Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат за 1 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според регулаторот, дизелот од полноќ ја помина границата од 60 денари за литар и ќе се точи за 60,5 денари.
ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе чини 67,5 денари за литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари.
За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар.