Сонот на секоја личност е да има добро и здраво тело, но без многу откажувања во исхраната. Секако тоа често е невозможна мисија, но постои едно решение кое е совршено за тоа.

Препорачуваме да го конзумираме овој пијалок заедно со здрава исхрана и редовно вежбање, за најдобри резултати.

Потребни состојки:

2 лажици сецкан магдонос

Поголема шолја вода

Малку цимет

Малку јаболков оцет

1 лажица мед

1 лажица ѓумбир

Сок од 1 цеден лимон

Начин на подготовка:

Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се олади. Процедете и додајте ги останатите состојки. Пијте го овој пијалок еден час пред спиење, две недели. Ако сакате да продолжите, направете пауза барем три дена, па повторете.