Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила помеѓу возило на Брза помош и автомобил марка „Рено меган“ на патот во близина на Лазаревац, пренесува Танјуг.
Како што е наведено, еден од патниците во автомобилот починал на лице место, а двајцата возачи биле пренесени во Ургентен Центар.
Сообраќајот е во прекин и се врши увид на местото.
Наскоро повеќе...