Син со ловечка пушка вчера околу 15 часот го застрелал својот татко во велешкото село Иванковци. 

Случајот го потврдува полицијата, но повеќе детали најавуваат за подоцна.

Порталот Пресс24 објави дека роднини најпрво поријавиле дека велешанецот починал од природна смрт но потоа во Медицинскиот центар во Велес било утврдено дека починатиот има прострелна рана на левата страна на телото. Увид на местото на настанот извршиле полицијата и истражен судија. 

Првичните информации говорат дека се работи за убиство кое го извршил неговиот син

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.