Откако во јавноста пукна афера за струшкиот адвокат кој се заглавив при секс со својата љубовница па морал да бара итна медицинска помош, весникот Вест советува, како да се спасите од ваков резил.

Прст во анусот може да доведе до олабавување на мускулатурата на вагината и ослободување на пенисот доколку дпојде до заглавување при секс, пишува Вест. Доколку оваа техника не успее лекарите советуваат сепак да се повика помош која најпрво ќеинтервенира за инекција за олабавување на мускулатурата а ако и тоа не помогне ќе мора да се направи хируршка интервенција.

„Проблемот во ваквите случаи е во вагината а не во пенисот. Доколку кај жената дојде до ненадеен стрес или преголема возбуда, мускулите се грчат и доаѓа до вагинална спазма“, објаснуваат уролозите за весникот.

Случајот на струшкиот адвокат не е прв за македонските лекари. Слични ситуации се случувале и во скопје и во Охрид.

Вест советува: Што да направите ако се заглавите при секс

Снег дожд и многу студ - проверете какво време не очекува до Нова Година

ВИДЕО: Латас гостуваше во 'Јади бурек' - погледнете ја емисијата која ја разбрани македонската јавност

ФОТО: „Македонците се Срби“ - еве што ги пречека македонските ракометарки во Србија

Секој Македонец кога ќе се роди должи 1176 евра

ВИДЕО: Омер Кулиќ ексклузивно за Сител открива детали од истрагата за падот на Кингерот

СДСМ го исклучува Бузлевски?

Бузлевски: Црвенковски не ме донел во СДСМ за да ме исклучи

Два брода се закотвуваат на кејот на Вардар во Скопје

Пијана прилепчанка го барала љубовникот - ја добила неговата сопруга