Видео

Бојата на гласот на најголемиот генијалец на сите времиња Никола Тесла, до сега беше непознат во јавноста, но на YouTube се појави снимка од негов говор.

Од неговите 700 изуми, десетици најдоа практична употреба.

Тесла инаку почина во 1943 година, а зад себе остави огромен број на генијални пронајдоци.

9-годишниот Кеган Ротман со својот татко и водич заминале на риболов на реката Фрејзер, но ни на крај памет не им дошло дека ќе имаат голем улов. Девет годишното дете  со помош на возрасните на чамецот уловило риба тешка 272 килограми!

Српскиот премиер Александар Вучиќ покрај топлото добредојте од мајките на Србреница, беше исвиркан и маван со предмети од страна на босанските граѓани, пишува Ekskluziva.ba.

Александар Вучиќ, по повод одбележувањето на Денот на жртвите на масакрот во Сребреница, денес пристигна во Поточари, БиХ, за да оддаде почит на жртвите и се потпиша во книгата на жалоста.

Ако мислевте дека е опасно да се стави метал во микробранова, не сте сосема во право. Одредени метали можат без проблем да се ставаат во микробранова, како на пример лажица, но не сите.

Погледнете каква катастрофа може да се случи ако во микробранова ставите метал, и тоа виљушка, еве зошто:

Погледнете што направи ова момче на денот на својата свадба...

Пред да се случи тепачката помеѓу Иван и Мики во шоуто „Хотел Малдиви“, Мики имаше интересен разговор со Милјана Кулиќ. Додека му објаснувала на Мики како е позната во своето родно место, Мирза ја праша по што е позната, а таа без влакно на јазик рече:

- Пи пушење на к**ови

Погледнете...

Српската пејачка Ружица која беше учесничка во шоуто „Парови“, се појави во една емисија полна со модрици. Таа во „Парови“ откри дека нејзиниот поранешен дечко Андреја марковиќ Аки ја тепал додека биле во врска, се поставува прашањето дали и нејзиното ново момче Филип ја малтретира.

Погледнете што се случуваше во еден кафе бар  во Њујорк откако една келнерка даде отказ. 

Страшна видео снимка се појави на сајтот „LiveLeak“, на која се гледа последица од преголемо конзумирање на енергетски напиток.

Имено, момчето на снимката испило дури 24 енергетски пијалоци.

Еден од членовите на лекарскиот тим кој му пружил помош, го снимил ова страшно видео.

Огромни црни коцки, кои се скриени во облаците се снимени во местото Ел Пасо во САД!

Според она што го пишуваат тамошните медиуми, коцките се видени на 29 јуни, а ги снимиле двајца луѓе.

„Оддеднаш почна да дува силен ветер, а облаците станаа црни. Тогаш видов чудо на небото“, изјави очевидец, кој феноменот го примети околу 1 попладне.

Уште неколку луѓе го пријавија истото, а сите ја опишуваат истата работа: Голем црн објект, кој со голема брзина се појави од црната дупка која настана во облаците.

Се разбира многумина ги има од оние кои веруваат дека станува збро за НЛО измама. Тие тврдат дека снимката јасно покажува дека станува збор за монтажа.

Погледнете го видеото и кажете вие што мислите.

Ако се суди според оваа снимка во либиската војска изведувањето на лудости во борбените авиони и не е некоја новост.

 

Непознат припадник на либиските воздушни сили докаже дека е вешт и храбарм но и дека не го цени својот живот премногу затоа што пред неколку дена при голема брзина се спушти со MIG – 23 на отприлика метар и половина од земјата.

Српските тенисери беа добро расположени на комплексот Ол Ингленд Клуб, а сето тоа беше снимено од страна на репортерите на Спорт Клуб.

Новак Ѓоковоиќ по драматичниот меч на 4 коло требаше да го продолжи мечот во вторник во кој ќе се соочи против Кевин Андерсон во само петиот одлучувачки сет.

Ноле во вторникот беше расположен нешто што го забележаа и репортерите. Додека минуваше низ комплексот на вимблдонските терени, низ шала Виктор Троицки му дофрли нешто.

Насмеаниот Ноле му возврати низ шала на негова сметка поради тоа што испадна ден претходно. 

„Кога ќе играш ти? Симни се доле?

Неименуван Американец, разочаран од однесувањето на својот син кому му поминало во навика физички да ги злоставува врсниците, се одлучил за многу радикална воспитен метод па го пуштил синот во боксерски ринг со професионалец.

Момчето го напуштило борилиштето со крвава глава, и покрај тоа што неговите противници биле резервирани.

- Ајде, возврати го ударот, фраеру, викал таткото додека покрај рингот го гледал неговиот син. Тој дури и го снимал мечот за дополнително да го посрамоти на друштвените мрежи.

На денешен ден, пред една година селекцијата на Бразил ја доживеа најголемата резултатска катастрофа на светските првенства.

Во полуфиналето на Мундијалот на кој тие беа домаќини, „Кариоките“ беа прегазени од селекцијата на Германија со 7:1. „Панцирите“ немаа милост, па ја наполнија мрежата на селекцијата на Бразил до врвот.

Подоцна Германија стана светски првак откако во финалето беше подобра од Аргентина со 1:0 по продолженија.

А, еве како изгледаше сето тоа:

Ако одвоите седум минути од вашето време и го погледнете овој филм, експертите велат дека значително ќе го намалите стресот.

Видеото е направено во соработка со експерти од подрачјето на психологијата, природната медицина и музичката терапија.

Прв пат е прикажано на група вработени луѓе. Утврдено е дека во текот на гледањето на видеото пулсот им се забавил за 10, а кај некои дури и за 25%.

Авторите велат дека ова видео е успешно во ослободување од напнатоста, затоа што прво ви предизвикува чувство на сигурност, а потоа следи постапно опуштање и намалување на стресот.

Додека во САД се прославувал Денот на независноста, американските борбени авиони полетале за да пресретнат два пара руски бомбардери во близина на бреговите на Алјаска и Калифорнија.

Првиот инцидент се случил во близина на брегот на Алјаска во 10:30 часот по локално време. Двата авиони на американските воздухопловни сили, "F-22", полетале од базата на Алјаска, за да ги пресретнат двата руски стратешки бомбардери "Tu-95".

Вториот инцидент се случил половина час подоцна, во близина на централниот брег на Калифорнија, кога два авиони "F-16" полетале од непозната локација за да пресретнат уште еден пар руски бомбардери "Tu-95". Портпаролот на Американската воздухопловна одбрана, не сакал да потврди дали бомбардерите биле вооружени

Ова момче застана на работ од базенот и направи нешто што никој не очекуваше.

Момчето во еден момент заигра, а колку е талентирано проценете сами.

 

Обидете се да си замислите ситуација во која одите на разговор за работа и додека разговарате со вашиот иден работодавач, низ прозорот гледате дека врз градот паѓа голем астероид, односно дека сте сведоци на крајот на светот?

Такво хорор искуство преживејаа неколку луѓе кои само сакаа да се вработат...

Погледнете за што се работи...

Често на луѓето им даваме подароци, но кога ќе не снема идеја што би можеле некому да подариме, тогаш се одлучуваме за пари.

Оваа жена ќе ви покаже како од пари да направите прекрасен подарок. Потребно ви е украсна хартија, конец, лепило, молив и две банкноти по избор.

Седумдесет гитари ја свиера „Излажи ме“ од Тоше на завршниот концерт од работилницата за гитара која се одржа од 24 до 26 јуни во Спомен куќата на Тоше Проески во Крушево.

Ова преслтко видео ќе ве насмее. Погледнете како реагираше додека неговиот татко ја бакнува неговата мајка пред него. Урнебесно...

Двајца сериозно болни мажи се запознале во истата болничка соба, а на едниот од нив му било дозволено да седи во кревет дневно по еден час. Неговиот кревет се наоѓал покрај прозорецот, а другиот маж имал завој преку очите. Разговарале со часови за се и сешто.

Човекот покрај прозорот со часови прераскажувал на својот „другар“ што се случува во паркот и така го поминувале времето во болницата...

- Не знам што би било со мене да те немам тебе кој ми раскажуваш што се случува во паркот, рекол слепиот човек.

Јутјуб каналот „Handimania” редовно изненадува со одлични идеи, а ова е една од нив.

Една од најубавите работи е да гледате талентирани деца како го прават тоа што го сакаат. Девојчето има само шест години и нејзините танцувачки движења се такви што нема да можете да ги заборавите.

Уживајте во нејзиниот настап...

Кога ќе видите Ламбурџини како ова, прво што ќе помислите дека овој автомобил е вистинска ракета. И во право сте. Ламбурџинито е супер брз автомобил и со него можете да им се правите важни на речи си сите автомобили.
Овој Голф 7 на прв поглед изгледа дека е еден од нив. Освен „R“ ознаката на него нема да забележите ништо што ќе ви каже дека станува збор за супер тјуниран автомобил. Но ако ја отворите хаубата и сопственикот ви каже дека под неа вртат 700 коњски сили, е тогаш ситуацијата е веќе поинаква.

Старлетата Станија Добројевиќ допатува со бела лимузина во Дервент каде има статус на божество.

- Навистина кралски пречек, рекла Станија за ТВ Пинк БХ.

Станија рекла дека има многу квалитети да им биде пример на девојчињата, девојките и жените, како и дека не ја интересира пејачката кариера.

Отвори  врата и ја укрде овцата. Ова навистина ретко се гледа