Видео

Image and video hosting by TinyPic

<p><a class="twitter-follow-button" href="https://twitter.com/mk_Maxim" data-show-count="false">Follow @Maxim</a></p><script type="text/javascript">// <![CDATA[

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");

// ]]></script><p><a href="https://www.facebook.com/maxim.mk" target="_blank"><img style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" src="http://i45.tinypic.com/11v4h0l.gif" alt="Image and video hosting by TinyPic" border="0" /></a></p>

 

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Станува збор за проект преку кој предвидува експериментално населување на Марс во 2023 - та година.

Во продолжение следува превод од воведниот текст од нивната web страна.

MARS-ONE ќе ја воспостави првата човечка населба на Марс во 2023 година.

Веќе изградена населба ќе ги чека доселениците кога ќе слетаат. Населбата ќе ги издржува, а тие живеат и работат на Марс до крајот на нивниот живот. На секои две години по 2023, во проектот ке пристигнуваат дополнителни членови на екипажот, така што ќе опстојува реална колонија за живеење на Марс. 

MARS-ONE  создаде технички план за оваа мисија, кој е многу едноставен. За секоја компонента на мисијата имаме идентификувано најмалку еден потенцијален снабдувач. 

MARS-ONE  ве поканува да ни се придружите во следниот џиновски чекор за човештвото!

Повеке информации за овој проект:

http://www.mars-one.com/

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Тропската бура Берил почна да се движи кон североисточна Флорида, носејќи со себе силни дождови и ветрови на јужноисточниот брег на САД.

Националниот центар за урагани во Мајами доцна синоќа извести дека бурата Берил почнала да се движи кон североисточниот брег на Флорида, покрај регионите Дувал и Ст.Џон.

Предупредувањата за страшната бура што надоаѓа се однесувале за целата област на брегот на Џорџија, како и на делови од Флорида и Јужна Каролина.

Се очекува бурата да донесе обилни дождови, особено во некои делови каде се очекува и настанување на поплави.

Метеоролозите предвидуваат дека тие поплави ќе бидат најизразени во североисточна Флорида, Џорџија и јужна Каролина. 

Се очекува бурата да продолжи да носи големи количества дождови низ областите на Флорида и Џорџија, пред да се упати кон север, па потоа и кон морските површини. До доцна вечерва, се очекува истата да премине во тропска депресија.


Завчера во Мајами забележана е машка особа која го гризела лицето на друг маж под надвозник . Му го држел лицето и го џвакал, а сето ова го снимила уличната камера.

Една жена ја повикала полицијата откако покрај автопатот ги видела двајцата мажи како се расправаат.

Кога полицајците стигнале на местото ситуацијата веќе одамна излегла од контрола.

Двете машки особи лежеле голи под надвозникот, а напаѓачот бесно го кинел со заби местото од лицето на својата жртва.

Откако од страна на полицијата, напаѓачот бил предупреден да се тргне, тој уште по агресивно продолжил да ја јаде својата жртва.

Полицајците истрелале неколку куршуми за да го заплашат канибалистот, но откако тој не престанал да го гриза лицето за жртвата, полицајците немајќи друг излез го застрелале.

Жртвата веднаш била пренесена во болница, каде што сеуште се бори за живот.Се претпоставува дека нападнатиот е бездомник, а застреланиот напаѓач бил под дејство на кокаин.

Под подвозникот каде што се случил нападот не е пронајдено пружје.

Ова видео представува дел од кампањата на „Пепси МАКС“.

Погледнете како Чичко Drew ќе им одржи лекција на маалските момчиња во уличен баскет!

Image and video hosting by TinyPic

Двојка од САД ќе биде обвинета за загрозување на безбедноста на дете поради „авантура“ во локалната перална.

Во пералната во Њу Џерси се случил бизарен инцидент - камерата снимила како татко си играл со детето на возраст од околу една година. Тој го ставил момчето во машината за перење алишта не размислувајќи дека во неа претходно се ставени пари и дека автоматски ќе почне програмата за центрифуга.

Родителите почнале да да викаат и да бараат помош кога бебето почнало да се врти по машината, а потенцијалната стравична незгода ја прекинал вработениот во пералната Конг Енг, кој брзо ја исклучил струјата во целиот простор.

Детето поминало само со неколку модринки, но родителите ќе бидат обвинети за загрозување на неговата безбедност.

Image and video hosting by TinyPic

Голема тепачка избувна вчера во украинскиот Парламент поради законот со кој се дава право на употреба на рускиот јазик во судовите, болниците и останатите институции во регионите на Украина каде се зборува овој јазик.

Пратеник од опозицијата се здоби со удар во глава и со крваво лице е пренесен во болница.

До тепачка дошло меѓу пратеници од прозападната опозиција која сака да ја извлече Украина од „сенка“ на Русија и пратеници од партијата на украинскиот претседател Виктор Јанукович, кој има најголема поддршка од руското малцинство во источниот дел на земјата.

Украинската опозиција побара да се спроведе истрага за тепачката во Парламентот.

Физичките пресметки во украинскиот Парламент се честа појава. Во декември 2010 година изби жестока тепачка при што најмалку шест пратеници завршија во болница.

Украина е длабоко поделена по две линии. Од една страна е источното, руско говорно подрачје кое се залага за блиски врски со Москва, а од друга страна западниот дел на земјата кој сака Украина да се приклучи на Западот.

Image and video hosting by TinyPic