Видео

Ова кученце кое има само 10 недели е попаметно од многу луѓе. Погледнете... 

Мими Оро седна врз нејзиното ново момче, па воопшто не и беше гајле што им безброј луѓе во собата, безброј камери и што и се гледа долната облека...

 

Лила се разголе во новото видео...

Овој мајстор успеал во неколку потези да го качи багерот на камион и да го паркира. Човекот кој го снимил ова видео вели дека овој човек е доказ дека практичното знаење може да го победи теоретското.

Во овој социјален експеримент, момче кое се преправа дека е слепо, „несакајќи“ испушта пари на улица. Некои од реакциите на луѓето ќе ве зачудат. Погледнете...

 

Ештон Вебстер од Фостер, Викторија, го снимил овој редок момент кога две коали се борат.

Дури и кога се лути се преслатки. Погледнете: 

 

 

 

Момче во Северна Каролина убило три деца и ранило уште едно и мајката. Трите мртви деца се браќа на возраст од 1, 5 и 12 години. Сестрата и мајката преживеале. Момчето им било сосед на жртвите.

За својот 44. роденден градоначалникот на мексиканскиот град Сан Бласа, Хиларио Рамирез Виљануева, организирал скапа забава и на крајот предизвикал згрозување на јавноста поради допирањето на млада девојка...

Во 32. минута од реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите, настана голем проблем за францускиот претставник.

Сеирџиите ширум светот му се израдуваа на фудбалскиот потег кој е хит на интернет.

Седумнаесет месечниот Итан го привлече вниманието на целата публика на новогодишен концерт кој се одржал во Ирвинг, Тексас.

Coffey Anderson, таткото на Итан, настапувал пред петилјадна публика кога неговиот син решил да го посети на сцената за да го прегрне, но му се допадна вниманието на публиката и остана таму и ги импресионира сите со своите танц потези.

Атрактивната водителка Катерина Шишмановиќ во емисијата „Се за љубов“ прошета во студиото во проѕирно фустанче, под кое се виде дека таа носи танга.

Погледнете го најслаткото бебешко дружење и бебешки разговор. Преслатко…

Даниел Кајмакоски вчера имаше сообраќајна несреќа на раскирсницата пред Мавровка во центарот на Скопје. За среќа помина без повреди

Во Популарното шоу Еден на еден оваа сабота годтин ќе биде Васко Ефтов. Погледнете...

И што повеќе да се каже...

Повеќе детали прочитајте тука

Првата година од родителството е полна со предизвици, непроспиени ноќи и учење нови работи, но тие 12 месеци се најубавиот период во животот на една мајка.

Ова видео го слави родителството, а особено мајчинството.

Мајката е херој, мајката е незаменлива.

Погледнете какво изненадување добија овие жени од нивните сопрузи по првата година од раѓањето на нивните деца.

Кога ќе се спојат две телевизиски енергии како тие на Жаре и Лила, се знае дека шоуто ќе биде одлично! Една од најпознатите водителки овојпат беше гостинка во најпопуларното ток шоу кај нас, „Еден на Еден“.

Уживајте...

Изненадете ги сите со овој едноставен трик за кој потребни ви се само стара тенка хулахопка, селотејп, батериска мала ламба и малку трпение.

Погледнете го ова интересно видео...

Некои од овие дами имале веќе прилика да имаат некои момци кои им испраќаат фотки од својот алат, но повеќето од нив никогаш не виделе машки полов орган, па дури ни на слика. Погледнете им ги реакциите.

Погледнете што се случува кога сељак ќе оди во теретана. 

Официјалниот фоторепортер на ФИА е повреден за време на тренингот од 63-то издание на шведското рели во Хагфорс кога на него налета полскиот возач Михал Соловов со својата Форд Фиеста РС. За среќа нема потешки повреди и фоторепортерот е во стабилна состојба. 

Популарниот Французин Реми Гаљард во оваа епизода ги наведува луѓето да сочуствуваат со тажниот кловн, но потоа следува изненадување. Погледнете...

Популарниот Французин Реми Гаљард во оваа епизода ги наведува луѓето да сочуствуваат со тажниот кловн, но потоа следува изненадување. Погледнете...

Поранешниот хрватски министер за финансии, Иван Шукерза време на гостувањето  на една тамошна емисија, вчера доживеа малку незгода. Погледнете како шукер падна среде емисија. 

 

Еве како до поголеми усни за само 5 минути...погледнете го видеото...