Видео

Ви треба само една подебела чаша и малку вода. И работата е завршена додека да трепнете!

Лепа Брена и Слободан Живојиновиќ се венчаа на 7 декември 1991 година во хотелот Интерконтинетал.

Покрај нив на овој посебен ден беа нивните најблиски роднини, пријатели и колеги. Бидермаерот го фати помладата колешка на Брена – Драгана Мирковиќ.

Еве како изгледаше свадбата на векот меѓу најпознатата југословенска пејачка и тогаш најуспешниот тенисер. 

Оваа група млади танчари од Македонија ни покажуваат нешто навистина интересно со нивната кореографија.

Кореографијата е направена од Бенџамин Џафери, а видеото е режирано од Џафери и Ведран Манев

Во Македонија навистина има талентирана младина, а момците и девојките кои се дел од видеото се доказ за тоа.

Погледнете го нивниот танц и уживајте во изведбата.

Сигурно се сеќавате на емисијата која го одбележа детството на многу генерации. Легендарното ремек-дело по сценарио на Горан Стефановски  ”Бушава Азбука” слави јубилеј 30 години постоење.

Вкупно имаше 31 епизода со просечно траење од пола час, посебно посветени на буквите од македонската азбука.

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во моментов се наоѓа во Белград, каде се одмара со сопругата Јелена и синот Стефан.

Српски „Курир“ објави видео снимки од тенисерот како во попладневните часови излегува од дома и го чисти снегот од автомобилот. Ова е уште еден доказ кој ја покажува скромноста и присебност на Новак. 

Балканската музичка ѕвезда, Владо Георгиев имаше екслузивно гостување во ток шоуто Еден на Еден. Одлично се забавуваше со Жаре, раскажа многу интересни детали од неговата кариера и приватен живот, а изведе и една незаборавна верзија на неговиот хит Једина, и тоа на хелиум!

Во следната Еден на Еден, на 14 февруари во 21.30ч на Алфа тв ќе гостува Лила Филиповска, а YouTube верзијата од гостувањето на Владо во популарното шоу можете да ја погледнете тука.

Популарниот пејач Владо Јаневски направи спот за песната „Е ама јас те сакам тебе“ кој во овој спот учествуваат осум преубави девојки. Оваа песна ја одбележаа 2014 година која стана голем хит. Погледнете и уживајте во ова убаво музичко парче.

Пред три години играше во утринска програма и и испадаа градите, a денес е во центарот на скандалите. „Балерината“ од сликата пред три години стана хит на Јутјуб затоа што ненамерно изведувајќи кореографија во утринска програма на РТС ги покажа брадавиците.

Денес оваа убавица е во центарот на скандалите затоа што ја претепа нејзиниот маж, познат водител. Нејзиното последно тв гостување беше повторно во утринска програма на ТВ Пинк, кога се соочи си насилникот. Потсетете се на настапот на Ана Марија

Погледнете каква е состојбата во моментов во прилепскиот дел во близина на село Тополчани. Погледнете ги тажното видео кое го направи  екипата на Вечер. 

 

Едвај го научи германскиот и притоа го искрши јазикот. Погледнете и други пикантерии од снимањето на рекламата за Гуте Фрухте со убавата Марјана Станојковска! 

На интеренет порталот "Клуб на светските патници" објавена е до сега невидена видео снимка од белградските улици која е направена пред 53 години, а нејзината посебна убавина е тоа што е во боја.

Инаку, ТВ програмата во боја во Југославија започнала да се емитува дури 10 години подоцна, во 1971 година.   Како што е наведено, овој прилог е совршена разгледница од Белград од 1961 година, а го снимил непознат американски турист со 16 милиметарски "Kodachrome" филм. Во тоа време Белград бил популарна дестинација за патниците од западот затоа што Југославија за нив претставувала ничија земја на работ на Железната завеса.    

На снимката може да се види некогашниот изглед на југословенската престолнина, Теразије, Калемегдан, како и реонот околу железничката станица.  Особено внимание привлекува стилот на облекување жителите како и продавниците на градските улици. 

Природата на некои места дава, а на други одзема. Таква се законите. Едноставно не можете се да имате. Битно е да одредите што ви е приоритет. Што кажа новинарот не знаеме да преведеме од албански ама она што го кажа Драгана...веројатно да може би го преснимила видеово.

Босанската полиција трага по разбојникот кој денеска попладне во влез во Сараево му го зема мобилниот телефон на средношколец откако претходно му се закани со нож.

Безбедносните камери во влезот успеале да го снимат но се уште никој не го препознал.

Ријана вчера го објави спотот за новата песна “FourFiveSeconds”. Спотот е потпишан од еден холандски режисер и е сосема поинаков од се што сме виделе од Ријана досега. Уживајте.

Кај нас по невеста обично се иде со музика. Погледнете како Арапитерават тоа...

Барселона објави дека Лионел Меси поради лични причини не присуствувал на вчерашниот тренинг, но не помина долго, вистината излезе на виделина.

Откако Барса го објави соопштението, многумина помислија дека Аргентинецот повторно има проблеми. Во шпанските медиуми повторно беше спомнат лошиот однос кој пред извесно време Меси го имаше со тренерот Луис Енрике, но вистината излезе на виделина.

Лионел Меси едноставно одлучил малку да ужива во снегот со неговото семејство. Видеото го објави неговата сопруга Антонела на својот Инстаграм.

Навистина креативно решение. Подарете ја поселдната коцка Милка.

Пејачката Северина Вучковиќ има голема причина за да биде задоволна. Хрватската музичка ѕвезда на Фејсбук се пофали дека нејзиниот спот за песната „Уно моменто“ кој го сними со групата „Министерке“ има дури 37.000 прегледи на Јутјуб. 

„По шест месеци по објавата на „Уно моменто“, со дури 37,8 милиони Јутјуб прегледи стана најслушаната песна во целиот регион...“, се пофали Севе.

На второто место се наоѓа спотот за песната „Далеку си“ на Аца Лукас и Ивана Селаков. кој во текот на трите години собра преку 37 милиони прегледи. 

Погледнете го спотот за песната „Уно моменто“.

 

 

Жителите на Монголија денеска видоа нешто неверојатно: На небото се појавија три сонца, настан достоен на научната фантастика.

Имено станува збор за феномен добро познат кај метеоролозите, оптичка појава, наречена „лажно сонце“, кога две светли дамки се гледаат на двете страни на сонцето на иста висина над хоризонтот. Тогаш посмратачите имаат впечаток дека гледаат две или три сонца.

Нашата претставничка во “Твоето лице звучи познато”, Елена Ристеска ќе има извонредно гостување оваа сабота кај Жаре во “Еден на Еден”. Најавата покажува дека шоуто ќе изобилува со многу игри и смеење, а богами нема да недостасуваат и пикантерии.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера имаше сообраќајна несреќа. Автомобилот во кој тој се превезеуваше удри во бетонскиот столб на патарината. Лидерот на ДУИ помина без посериозни повреди.

Во многу случаеви сме виделе видео снимки на кои родителите им праќаат сметки на своите деца или се обидуваат да ги научат на важни лекции на креативни, но понекогаш и на јако претерани начини.
Но понекогаш доаѓа време улогите да бидат заменети.
Кога еден Јутјуб корисник под името „
edamne“ примети дека неговиот татко често му ја чита поштата, се одлучил дека е дојдено време за мала освета.

На столот ја скрил камерата, а погледнете што таа забележа.

Фолк хитот „Змај“ кој своевремено го отпеа Индира Радиќ, крие во себе навистина потресна животна приказна која ќе ги расплака и оние со „камено срце“. 

Дечкото и девојката од песната се заљубиле уште во средно школо. Десет година забавување резултирало и со закажување на свадба. Но, девојката, тогаш дознала дека има рак на панкреасот во поодмината фаза. 

Венчањето е откажано, а таа на дечкото му напишала писмо во болницата од збор до збор во оваа песна и го замолила да го прочита кога таа ќе умре. Тој, не издржал и го отворил истата вечер. Следното утро кога пристигнал во болницата таа умрела.

Дечкото го чувал писмото петнаесет години, а потоа решил да го продаде на Марина Туцаковиќ. Таа прво песната сакала да ја даде на Цеца Разнатовиќ, но нумерата на крајот ја отпеа Индира.

За оние кои ова не го знаеле, кучињата имаат различни стилови на лаење и завивање, нешто што овој клип и ќе ви го потврди. А едно од нив тоа го направи и во сон!

 

 

Видеото покажува пешак кој мирно преминува улица и залетан моторџија како го удира...

Водици во Велгошти  - Струшко

Ова трогателно видео ќе ве разнежни и ќе ви измами некоја солза...