Видео

На гостувањето во шоуто „Fantastic show“ Северина зрачеше од сексапил. Облечена во полупровидна чипка ултра згодната пејачка откри се што поседува.

Заедно со „Министарке“ го изведе хитот „Уно Моменто“ и направи шоу за уживање.

Јастреби – колку се моќни овие птици ќе се уверите и од самата видео снимка, која ја има направено американската воена агенција за развој на нова технологија и за потребите на американската војска.

Поставувањето на супер чуствителните камери на јастребот овозможува снимање на неверојатниот лет низ шумата од птичја перспектива.

Во иднината „DARPA“ (агенцијата на Министерството за одбрана на САД одговорна за развој на новата технологија за војската на САД) сака да поседува дронови со идентички летачки способности.

DARPA сака да создаде доволно мали дронови кои би можеле да минат низ отворен прозор и да достигне брзина од 73 километри на час, а при тоа да маневрира околу препреките.

На снимката се гледа неверојатен брз лет на јастребот низ густата шума, и запрепастувачката способност на навигација на оваа чудесна птица. Таму каде што оваа птица мината, забележувате, ниту камерата не успева да сними.

Популарниот лик Цацко од К-15, Бубо Каров како и многубројни скечеви ќе бидат во сценариото на новогодишната Еден на Еден епизода. Според најавата, ќе има и едно многу интересно јавување во Јади Бурек. Редовниот јавувач во пародијата на Среќни Коцки - Спасе, го натерал и Јанко да ги загуби нервите!

Не ја пропуштајте новогодишната епизода од популарното ток шоу Еден на Еден, оваа сабота во 21.30ч на Алфа тв.

Тренерот на Металург Лино Червар преку клупскиот ТВ канал имаше новогодишно обраќање. Хрватскиот стратег им се извини на сите фанови на Металург, на сите љубители на ракометот во Македонија за разочарувањата во изминатите два-три месеци. Сепак, Червар потенцираше дека сите успеси во изминатите неколку години не можат да се избришат со сунѓер туку така.

Тој воедно вети дека од идната година Металург повторно ќе се врати на старата слава, со македонски концепт, со македонски таленти и дека идната година повторно ќе видиме еден атрактивен и квалитетен Металург.

Оваа година беше магична за Реал Мадрид и неговите навивачи.

По освојувањето на четири трофеи, „Кралевит“ не планираат да застанат ниту следната година.

Со оглед на тоа дека се работи за историска година, подготвена е компилација од 20-те најубави голови, кои придонеле за големиот успех.

Најубавиот гол за 2014-та година на Реал Мадрид е дело на Герет Бејл кој го постигна против Барселона во финалето на Купот на кралот. На тој меч тимот од Мадрид славеше со 2:1.

 

 

Во вчерашната тешка сообраќајна несреќа во скопско Радишани учествуваа седум автомобили, а покрај материјалната штета, со полесни повреди се здобија и две момчиња. 

Според извештајот причина за несреќата била преголемата брзина на еден од возачите. 
Со 150 километри на час, тој го закачил тротоарот и полетал во воздух.

Немајќи никаква контрола продолжил право, се забил во едниот паркиран автомобил и неколку пати се превртел.

Легендата на српската кошарка, Владе Дивац, кој од 2005 година е во пензија, се уште знае да ги задоволи страсните љубители на кошарката, особено кога станува збор за хуманитарни цели.

Тој беше гостин на мечот меѓу неговиот поранешен клуб Лос Анџелес Лејкерс и Голден Стејт во НБА лигата.

Дивац на полувремето направи атрактивен потег, постигнувајќи кош од половина терен, при што освои 90,000 долари. Парите ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

 

Дивац со кариерата стартуваше во НБА со тимот на Лејкерси, тим за кои играше од 1989 до 1996 година. Во истиот тим ја заврши и кариерата во 2004/05.

Денеска премиерно Тамара Тодевска го прикажа новиот видео запис за песната “Брод што тоне“, со која македонската пејачка го освои второто место на „Скопскиот фестивал“ годинава.

Спотот е сниман на големата сцена во новиот објект на Македонскиот народен театар. Во него преку танц со светло-сенки е раскажана емотивна љубовна приказна осмислена од Олга Панго.

Комплетен музички автор на песната е Роберт Билбилов. Директор на фотографија на спотот е Александар Крстевски, додека режијата и монтажата се на Горан Костадинов.

Позната ли ви е ситуацијата кога ве нервираат замаглените прозорци во автомобилот? Со оваа мала финта ќе заборавите засекогаш на тој проблем.

Едноставно, само наполнете една платнена вреќичка со песок за мачки.

Ставете ја во автомобилот и веднаш ќе забележите разлика.

Погледнете го следното видео за да ви се разјасни овој концепт.

Двегодишниот Ѕвездан Михајловски ќе ве воодушеви со неговата преслатка изведба на песната „Жал за Деспина“. Слушнете...

Кристијано Роналдо не забори, а очигледно ниту му ја прости на Мишел Платини изјавата од минатата година, кога првиот човек на УЕФА коментираше дека рокот за гласање за Златната топка намерно е продолжен за да Португалецот ја освои.

Така играчот на Реал по освојувањето на титулата шамион на светот „искулира“ пред Французиот во доделувањето на медалите.

На видео снимката која е објавена на јутјуб се гледаат три мали дечиња кои пејат четничка песна, додека такт им дава и во пеењето им помага еден свештеник.

Снимката е направена во манастирот Фенек, кој се наоѓа на 25 километри од Белград. Додека некои коментираат дека е несоодветно што овие мали дечиња пејат четнички песни, други мислат дека тие се гордост на Србија и пример како треба да се одгледуваат децата.

 

 

Одличен филм за вакцините кои би требало да го види секој родител. Филмот зборува за штеноста од делувањето на вакцините, за епидемијата аутизмот и другите аутоимуни болести кои се шират заедно со зголемувањето на вакцините, за илјадниците осудени и затворени родители чии што здрави деца им умреле веднаш по вакцинирањето, а тие се осудени поради негрижа и убиство на децата. Во филмот се зборува исклучиво за доктори и научници како жртви на вакцините.

Вакцините се направени од туморски клетки кои доаѓаат од вашиот најблизок лекар.

И годинава во вакцината против грипот се ставени клетки со вирусот H1N1. За жал неколку деца во Америка умреа поради ова. Да не беше жалосно ќе беше смешно! Или да не беше јадно ќе беше премногу жално!

Новата реклама на Скопско која почна да се емитува денеска по македонските ТВ станици е вистинско ремек дело. Скопско, секоја чест.

На средбата од Гаспром СЕХА Регионалната лига, меѓу екипите на ППД Загреб и на Брест Мешков се случи необичен настан. 

Во 42. минута средбата беше прекината поради општа физичка пресметка меѓу играчите. На теренот настана општ хаос.

Во инцидентот најзабележителна улога имаа Јосип Валчиќ и Дмитри Никуленков, кои поради тоа добија црвени картони.

Погледнете го видеото...

Нешто не му даде мира на Ненад Пагонис за време на почетокот на мечот со противникот од Сплит

Сите знаете дека Ненад Пагонис е новиот сопственик на титулата светски шампион, но тоа што го правеше за време на интонирањето на химната за време на мечот во салата SPENS и не е баш за пофалба.

Имате прилика да го видите загревањето и местењето на ракавиците на српсиот борец кој нешто не му даваше мир додека се слушаше „Lijepa nasa

Од друга страна хрватскиот боксер Агрон Претени од Сплит мирно ја ислуша синтонирањето на „Boze pravde

Овој најубав момент во животот тие го овековечија во кабина за фотографирање.

Видеото од значајниот момент за само два дена достигна над 1,3 милиони прегледувања на Јутјуб.

Погледнете ја реакцијата на среќната девојка.

Слушнете го овој нов македонски хит. Секој коментар е одвишен...

Атланта го декласираше Кливленд со 127:98, а македонскиот кошаркар Перо Антиќ постигна двоцифрен број на поени.

Македонскиот центар по паузата од еден натпревар поради настинка имаше успешенкам-бек постигнувајќи 11 поени против Леброн Џејмс и дружината.

Антиќ мина 13 минути на паркетот, а покрај 11-те поени, запиша уште 4 скокови и 2 асистенции.

Филмот се занимава со друштвен систем кој е базиран на ресурсите и технологијата. Овој филм укажува на вистинскит извор на нестабилност на нашата планета, а тоа се парите, односно монетарниот систем кој ги предизвикува војните сиромаштијата и криминалот.

Земете една кутија кибритчиња и една метална паричка и обидете се да го решите овој предизвик.

Целта е да се постават две шкорчиња едно до друго, така што под едното ќе стои паричката.

Откако ќе ги споите шкорчињата пробајте да ја извадите паричката без да ја срушите конструкцијата.

 Овој трик им успева само на 5 проценти од луѓето, проверете дали сте меѓу нив.

Во следната епизода на „Твоето лице звучи познато“, нашата претставничка Елена Ристеска нема да ја видиме на сцената.Имено, во недела Елена ќе ја имитира пејачката Сиа, која има необичен стил кога станува збор за нејзините настапи.

Сиа кога настапува на сцена секогаш носи перика и настапува свртена со грб кон камерите, во заден план на сцената. Во преден план секогаш се нејзините танчари, кои се единствени главни ѕвезди во текот на настапот.

Тоа досега не се случило во ова шоу и ќе биде многу интересно, а се надеваме и успешно за Елена.

Полицијата во Мичиген смисли неверојатно празнично изненадување за возачите. Имено, тие сопираа коли по случаен избор и додека ги легитимираа возачите, ги прашуваа што планираат да купат како подароци за Божиќ за своите најблиски.

Погледнете какви изненадувања им приредија...Секоја чест...

Ова момче има 20 години,  се појави на авганистанските социјални мрежи и стана атракција во целиот свет. Негова амбиција е да стане Холивудска ѕвезда и да го продолжи делото на големиот Брус Ли.

Мислевте дека знаете како се тврекува? Погледнете ги овие секси Русинки кои ќе ви одржат лекција за овој танц хит.

Зарем сте виделе нешто посекси?

Овие Русинки ќе ве згреат и во најладните зимски денови.

Нивното видео за само една недела собра речиси 5 милиони прегледи на Јутјуб.

Ова урнебесно видео докажува колку може човек да биде креативен кога ќе му настане проблем.

Еден Русин наместо на колата да стави зимски гуми, тој ставил санка...

Погледнете.