Видео

Македонската убавица и пејачка Каролина поради нејзината баба, како што вели во најавата за шоуто Еден на Еден со Жарко Димитријоски, реши да стапи во брак!

 

Гостување на градоначлникот на Град Скопје, Коце Трајановски во вестите на Сител

Воислав Шешељ беше гостин во емисијата "Во Центар" на Васко Ефтов. Како и секогаш, Шешељ без влакна на јазикот одговара на секое поставено прашање, а неколкупати коментира и за состојбата во Македонија.

Погледнете:

Возачот на Голф кој вчера околу 20 чаост изгуби контрола над својот автомобил Голф по што заврши во излогот во бурекџилницата во тетовското село Камењане се здоби со телесни повреди. 

 

Вистински спекакл и солзи во очите на публиката, направи нашат Елена Ристеска во улогата на Есма Реџепова.

Македонската пејачка на феноменален начин се претстави со песната „Зајди зајди“ и успеа да ги расплаче сите останати натпреварувачи.

 

 

Кај нас во Македонија се ближи првиот снег и многумина ќе бидат среќни поради тоа,  а најмногу децата. Но тешко дека некој ќе биде среќен како оваа панда сместена во Торонто.

Нашата Каролина ја промовираше својата нова песна – „Бегај, бегај!“ чиј композитор е легендарниот музичар Кокан Димушевски, а песната е „cover“ на насловната тема од култната македонска серија „Трст Виа Скопје“.

Текстот за оваа песна го направи Весна Малинова, а аранжманот е на Никола Мицевски 

Уживајте... 

Диктаторот Гадафи во своето 40 годишно владеење на своите граѓани им овозможи:

1. Бесплатно Образование

2. Бесплатно здравство

3. БДП изнесуваше 14,192 долари

4. Плата за медицинските сестри изнесуваше 1000 долари

5. За секое новородено дете семејството добивало по 7000 долари

6. По стапувањето по првиот брак семејството добивало 64.000 долари

7. Електричната енергија била бесплатна

8. Сите кредити биле без камата

9. Цената на горивата и храната, биле симболични... и др...

*******************************************************************

Една од најдобрите еимисии „Паралела“ која е емитирана на 23 октомври 2011 година, во неа уредникот Младен Мариќ отворено ги обвинува следбениците на Новиот Светски Поредок за случувањата во Либија како и за состојбите во светот. Дефинитивно одлична работа за оние кои се разбираат во тоа кој всушност владее со светот.

Погледнете ја емисијата, нема да зажалите.

Македонската компанија за визулени ефекти Fx3x беше дел од третото продолжение на мегапопуларната сага „Игрите на гладните“.Македонската компанија за визулени ефекти Fx3x беше дел од третото продолжение на мегапопуларната сага „Игрите на гладните“.

Fx3x во соработка со MPC London ги изработија визулените ефекти, во кои учествувале околу 20 артисти во период од два месеци.

Третото продолжение се одвива во Дистриктот 13 каде Кетнис (Џенифер Лоренс) сопомош на претседателката Коин (Џулиен Мур) и своите пријатели се обидува да го спаси Пита (Џош Хачерсон).

Народот ја следи Кетнис, инспириран од нејзината храброст....

Проекцијата на филмот е во 20 часот во рамките на Фестивалот на европски филм „Синедејс“. Ќе бидат прикажани двата дела од филмот, еден по друг така што проекција од 22.30 часот во киното „Милениум“ вечерва ќе нема.  

Како што велат од Младинскиот културен центар, организатори на „Синедејс“, во програмата е назначено дека филмот не е наменет за малолетна публика.  

-Ја прикажуваме нецензурираната верзија. Затоа и поставивме назнака во програмата дека филмот не е за малолетна публиказа гледачите да бидат однапред информирани дека сепак се работи за филм со сцени кои имаат експлицитна содржина, велат од МКЦ.  

Филмот е по режија и сценарио на култниот Фон Трир, чиј филмски свет некогаш е исклучително тежок за гледање. „Нимфоманијак“ е дива и поетска приказна за животот на една жена од нејзиното раѓање до 50-та година, која ни ја раскажува главниот лик, самодијагностицираната нимфоманка Џо.  По премиерта во декември, филмот предизвика бурни реакции кај публиката и кај филмската критика. Експлицитните сцени со секс и насилство се причините поради кои филмот наиде на жестоки критики.  

Во некои земји беа прикажувани скратени, цензурирани верзии од филмот, но имаше и случаи кога неговото прикажување беше целосно забрането.  Во Македонија вечерва филмот првпат ќе биде прикажан на филмското платно. 

Финецов ќе ви покаже како паметните луѓе наместо да ги фрлаат старите излижани автомобилски гуми им даваат втор живот и ги прават безбедни за возење.

 

Без никаква причина во Брисбан можат да ве претресат, да ве соблечат до гола кожа. Подготвени се водени топови, активирани се стотина надзорни камери, а доколку носите јајца или некои предмет со кои можете да ја гаѓате полицијата, можете да добиете казна и до 5000 долари...

Тотална фашистичка контрола!

Г20 Брисбан: Тотална Полициска Држава: Светските челници се состануваат со цел да го создадат Новиот Светски Поредок.

Според еден “лингвист” по германски јазик, манекенката Маријана Станојковска не се снашла баш најдобро во рекламата за Гуте Фрухте.

Претерува или не, оценете сами ..

Додека нејзината колешка Александра Бурсаќ пееше, вистинско шоу во текот на гостувањето на БН телевизијата, направи Милица Павловиќ, која пријде во помош на водителот кој пак се најде малку во не толку лесна ситуација кога атрактивната пејачка му ги истресе градите во лице!

Сигурни сме дека голем број на машки би прифатиле Милица вака да ги негува, а вистинското прашање е како вие би реагирале кога би се нашле на неговото место, дали би ја гледале во очи, како што редот налага, или би правеле нешто друго. Погледнете како тоа изгледаше во емисија:

Проајдени над 2500 сим картички Погледнете го видеото што го снимила полицијата при претресот.

Снимкава е стара ама и добра...а и музичево во позадина му додава шмек на клипов. :)

Македонскиот шампион Работнички мина како брз воз на гостувањето кај Шкендија среде Тетово, обезбедувајќи триумф од 1-3 над амбициозниот тетовски прволигаш, во рамките на 15-тото коло од македонската Прва Лига.

Конечните 1-3 на „Градскиот Стадион“ во Тетово ги постави Ацо Стојков во 86-тата минута, напаѓачот на „Романтичарите“ кој по фантастичната соло акција, заработи овации од неколку илјадната публика на стадионот во Тетово.

Голот можете да го видите на 4:30

Кога и да постигне поен босанскиот кошаркар Јусуф Нуркиќ  на разгласот му ја пуштаат песна од српскиот пејач Недељко Бајиќ-Баја која се вика „Невозможна мисија“, што може да се слушне и во видеото подолу.

Додека тој го изведува зафатот неговиот пријател го снима со мобилен.

За Денот на вештерките, SWAT тимот на полицијата во Толедо, Охајо, САД се реши да направи до сега невиден спектакл за децата од Детската клиника во градот. Тие се облекоа во костими на најпопуларните суперхерои и од покривот на болницата се спуштија со јажиња тропајќи на прозорите во болничките соби на децата. 

Поглднете го видеото:

Збирка најинтересни моменти

Обезбедувањето на заменик претседателот на Собранието на БиХ на улицитево Тузлавози со ротации а на возачот кој му се доближи од позади му се заканува. 

Елена Ристеска, нашата претставничка на ТЛЗП, работи напорно за својата најнова улога. Таа во недела ќе ја имитира Џенифер Лопез и ќе го тресе задникот во нејзин стил. Елена и нејзиниот асистент Кеба слатно ќе ве изнасмеат.

Дилер на дрога седнал во својот нов автомобил Порше, но не ни можел да замисли што ќе му се случи. Како што пишува Мирор, камерата во еден камион снимила бизарен момент во кој друг камион го влече забиеното порше во една кинеска провинција. 

- Видов како камионот го влече возилото. Не знаев дали возачот спие или умрел. Почнав да го будам и го известив возачот на камионот што се случува, вели човек кој се нашол на местото на настанот. 

Кога полицијата дошла на местото на настанот, не само што го фатила дилерот кој го барала долго време, туку и открила дека целиот автомобил му е со дрога.

Сме виделе и прочитале секакви работи, но ова дефинитивно е врвот. На засега непозната локација, жена се соблекла гола среде улица и викала на целиот глас дека е ку*ва. Во тоа време, на улицата се нашол случаен минувач кој извадил мобилен, снимил се што се случило, па видеото го поставил на Јутјуб.

Засега не е познато ниту која е жената, ниту зошто се соблекла и се навредувала самата себе.