Видео

Васил Зафирчев, познат македонски актер очигледно своето слободно време го користи за работа како келнер. Тој кога не е во театар, е во кафуле.

Актерот е снимен зад шанк и меѓу масите, како прима порачки и раскажува како му поминува денот и со какви луѓе се сретнува додека работи како келнер.

Инаку, по Горан Михајловски, Венко Андоновски, Зоран Џорлев, Стојна Костовска и Сашо Тасевски… Зафирчев е шестиот лик кој се појавува во мистериозно видео со печатот на МОЖЕ И ПОИНАКУ. 

Не верувате дека врзувањето на чевли е можно за 1 секунда? Уверете се во спротивното:

Имате само 10 секунди да преброите колку кози има на ова видео.

Се разбира, ова е само шала, но сепак, тоа не е причина да не размислите, што прави вашата сопруга додека сте на службен пат.

Само концентрираноста и стручноста на пилотот спасија голема трагедија на аеродромот Шипол во Амстердам. Ербас 319 сопственост на компанијата Изи Џет имаше тешко слетување поради силен ветер. Авионот се спушти н пистата и со задните тркала го допре тлото, но тогаш силен ветер го подигна носот. Подготвениот пилот реагирашево дел од секундата, па веднаш додаде сила во моторите и повторно се дигна во воздух. Напрви круг околу аеродромот и повторно слета, но вториот пат за среќа успешно. 

 

На дербито во кошарка помеѓу вечните ривали Работнички и МЗТ, камерата фати еден навивач кој некако чудно навива. Дали се обидува да разбие малер или не, не знаеме. Сепак навивањето делува мошне интересно.

Роналдо е еден од најомилените фудбалери на љубителите на овој спорт, а во следното видео погледнете зошто е тоа така.

Ова видео е интересна компилација на факти за Роналдо, кои можеби досега и не сте ги знаеле.

Џими Кимел во соработка со родителите смислил многу груба шега за децата. Имено, родителите им признале дека им ги изеле сите бонбони што децата ги добиле за Ноќта на Вештерките. Нивните реакции се урнебесни...

Македонскиот актер Сашо Тасевски кој што пред извесно време се врати на сцената во Драмски Театар со монодрамата „Секс, дрога и рокенрол“ деновиве на плоштад, пред споменикот на Цар Самоил продава костени. Веќе претпоставувате, тој е дел од кампањата „Може и поинаку“…

 

Една од најпозитивните и весели актерки во Македонија, Стојна Костовска, продава цвеќиња на улица Македонија. Таа е четвртата позната личност којашто се појави во рекламната кампања насловена како „Може и поинаку“.

Ова е емисија слична на онаа Џери Спрингер Шоу и се емитува на телевизија во Либан. Тинејџерот својата мајка ја гледа за првпат по седум години. Тој така постапува со неа затоа што мајката го обвинува татко му за психичко злоставување.

 

Компанијата ВИП во Србија направи направи една од најпровокативните реклами кои што се забележани во регионот. Кампањата има име „Некои работи ги работиш само кога си млад“, а наменета е за лица помлади од 30 години. На фотографиите се наоѓаат атрактивни манекенки во машко ВЦ со спуштен долен веш.

Познатиот македонски виолинист Зоран Џорлев е третиот лик кој што се појавува под мистериозноста на фразата: Може и поинаку!

Овојпат во улогата на уличен свирач, Џорлев ги собра и симпатиите и бакшишот…

Килограмите навистина би можеле да се намалат за неколку минути. Во реалниот живот тоа може само со помош на Фотошоп. Овие трансформации на Јутјуб даваат вистинска слика за моќта на познатата компјутерска апликација.

Во првото видео ја гледаме јапонската ѕвезда Матсуко Делукс (42). Оваа жена за неколку минути од жена со вишок килограми стана слаба и згодна жена. Видеото има повеќе од 728.000 прегледи.

Додека вие купувате во Шопинг Центар во Bloomington, тие ве надгледуваат!

Полицијата скенираше 2 милиони регистарски таблици, за само 90 дена. Т...ие открија 5 украдени автомобило, WOW!!!

Дали овој пат отидоа малку повеќе...?

 

Деведесет и девет проценти од вакцинираните се вклучени во епидемијата на грип на американскиот воен разузнувач.

Дваесет и пет од луѓето од вкупно 102 на американскиот разузнувач заболеле од грип, иако 99% од екипажот на бродот биле вакцинирани (законите на војната бараат вакцинација на сите членови на екипажот)

99% од вакцинираните вклучени во епидемија на грип во САД воена эсминец пламенен 

25 луѓе од 102 на американскиот разурнувач грип, иако 99% од екипажот на бродот биле вакцинирани (воените закони бараат вакцинација на сите членови на екипажот)

Се разбира, ова е само шала, но сепак, тоа не е причина да не размислите, што прави вашата сопруга додека сте на службен пат.

Полицијата го затвори автопатот за конвој од камиони...

... што вие би помислиле дека се случува кога би виделе ваков бескраен конвој на камиони на автопатот, без ниту еден автомобил.

Дали други истражувачи го открија Новиот свет, уште многу поодамна од Колумбо во 1942 година? Ја истражуваме можноста дека тоа се Кинезите, Јапонците, Полинезите, Велшаните, Ирците и древните Хебреи кои први пристигнале до копното на Америка...

 

По гледањето на ова вдео, никогаш повторно нема да и верувате на Телевизијата. Прилично е загрижувачки кога ќе се свртиме во минатото, за тоа колку пати сме биле заведени, а воопшто да не сме знаеле за тоа...

Споделувај понатаму...

 

Вистински скандал се случил на владиното роуд шоу кога во амфитеатарот каде што предавал српскиот премиер Александар Вучиќ пред бизнсмените и стуеднтите од Лондонското училиште за економија влегол контроверзниот српски бизнисмен Никола Сандуловиќ.
Тој дошол заедно со својата адвокатка и мафтајќи со CD во раката го обвинувал Вучиќ дека победил на нерегуларни избори и се обидел да го прекине неговиот настап.
Вучиќ смирено рекол дека испадот на Садуловиќ е одличен политички подарок за него бидејќи цела Србија знае за која човек станува збор.
Целиот испад на бизнисменот, публиката го испратила со гласно смеење. 
Неговат аадвокатка го велеше дека му е заканувале дека ќе биде убиен доколку политички не го поддржи Вучиќ. 
Сандуловиќ бил шеф на обезбедувањето на убиениот српски премиер Зоран Џинџиќ. Во 2010 преживеал атентат во ЗЕмун кога му била посавена бомба под автомобилот. 

Видеото кое денеска е поставено на YouTube според описот го снимиле нашинци во Америка. Таткото го заспива бебето со навивачките песни на Комити. Најитересното следи кога ќе му ги спомне Шкендија или Пелистер. Погледнете го ова видео.

Заспан вулкан се разбуди по 160.000 години. Вулканите низ светот истовремено оживуваат, па дури и оние за кои претходно се мислело дека се угушени и заспани. 

Авторот во видеото вели дека снимките од овој вулкан, кои се ставени на интернет и youtube, не даваат да се шеруваат, а истите не се дозволени ниту да се пренесат на вестите...

Пренеси понатаму!

Моторна пила, делумно распарчен човек кој очајно се обидува да побегне и застрашувачки напаѓач се совршени состојки за урнебесна скриена камера во режија на Витали Здороверски.